Do Wrocławia każdego roku ściągają tysiące turystów, ale jest to miasto atrakcyjne również dla studentów i osób szukających zatrudnienia. Zarówno goście, jak i mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska walczą z największą bolączką wielkich miast – miejskimi parkingami. Każdy w końcu potrzebuje czasem bezpiecznego miejsca na postój w pobliżu centrum. Czy jest jakaś alternatywa dla SPP?
Gdzie płaci się za parkowanie we Wrocławiu?
Obecnie w mieście funkcjonują trzy strefy płatnego parkowania, a opłaty w och obrębie różnią się w zależności od odległości od centrum. Obszarem płatnym jest teren od al. Hallera na południu do brzegu Starej Odry na osiedlu Kleczków na północy. Za parking trzeba też zapłacić od ul. Stacyjnej przy stacji kolejowej Wrocław Mikołajów na zachodzie od ul. Mikołaja Kopernika w pobliżu Parku Szczytnickiego.
Śródmiejskie strefy parkowania nad Odrą dzielą się na A, B i C. Najniższa stawka za godzinę postoju wynosi ok. 3 zł.
Gdzie zaparkować na dłużej?
Jeśli zamierzasz dłużej zwiedzać Wrocław, parking podziemny będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż strefa przy ulicy. W kilku lokalizacjach w mieście można znaleźć atrakcyjne oferty – jedną z nich jest parking znajdujący się bezpośrednio pod Narodowym Forum Muzyki zarządzany przez grupę Interparking. Jak się tam dostać? Wjazd mieści się od ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Wyjeżdżając, trafisz natomiast W na ul. Świdnicką lub ul. Kazimierza Wielkiego. Osoby, które parkując w tym miejscu, chcą skorzystać z oferty kulturalnej NFP, mogą dostać się na wyższe kondygnacje windą bezpośrednio z podziemia.
Podziemny parking we Wrocławiu to oszczędność czasu, ale także stresu związanego z poszukiwaniem miejsca postojowego w centrum. Miejsce pod NFM można zarezerwować z wyprzedzeniem lub przyjechać bez uprzedzenia. W każdym przypadku możesz liczyć na profesjonalny monitoring oraz stały nadzór fizyczny zapewniony przez operatora.